Z przyjemnością informujemy, iż od stycznia 2023 roku Szkoła Języków Obcych Axon System jest partnerem LanguageCert (LTE – Examinations Partner).

 

Egzamin LanguageCert Test of English (LTE) A1-C2 to międzynarodowy egzamin językowy zakończony otrzymaniem Certyfikatu ze wskazaniem jednego z sześciu poziomów Rady Europy, CEFR, A1, A2, B1, B2, C1 oraz C2. Jest to egzamin dostępny w formie papierowej oraz komputerowej. W formie komputerowej jest to egzamin adaptywny, co oznacza, że podczas jego administracji, pytania egzaminacyjne dopasowują się do poziomu zaawansowania kandydata w trakcie udzielania odpowiedzi na kolejne pytania. Taka formuła egzaminu to przełomowe i innowacyjne osiągniecie w dziedzinie oceny kompetencji językowych poparte badaniami naukowymi w oparciu o zaawansowane techniki statystyczne oraz praktyczne wykorzystanie modelu Raschaoraz ITR (Item Response Theory).

Egzamin jest przeznaczony dla osób, które chcą certyfikować swoją znajomość języka angielskiego w środowisku pracy, w międzynarodowym biznesie/biurze. Certyfikat LTE jest potwierdzeniem kompetencji zawodowych potrzebnych do funkcjonowania we współczesnym świecie.

 

Certyfikat jest ważny bezterminowo.

Po zakończeniu egzaminu w wersji zdalnej/online, otrzymasz swój wynik natychmiast, na skali punktowej od 0 do 100 punktów. Punkty przekładają się na poziomy Rady Europy (CEFR) w następujący sposób:

 

Wyniki egzaminu są prezentowane w 3 formatach:

 • Statement of Results (Raport Wyników) – natychmiast po egzaminie
 • E-Certificate (Certyfikat w pliku PDF) – 3 dni robocze – wyniki publikowane na profilu kandydata na stronie www.languagecert.org, powiadomienie mailem w wersji komputerowej i online
 • Certificate (Certyfikat w wersji papierowej) – wyniki w wersji papierowej są wysyłane po 5 dniach od ich opublikowania online

 

Każdy Certyfikat ma swój indywidualny numer, po jego wpisaniu na stronie Certificate Verification (kliknij), na stronie wyświetlą się dane kandydata i otrzymany wynik. W Twoim CV powinien znaleźć się właśnie ten link oraz numer Certyfikatu aby potencjalny pracodawca mógł sprawdzić wynik w niezależny sposób.

Certyfikaty LanguageCert są ważne bezterminowo, nie mają określonej daty ważności, można się nimi posługiwać tak długo jak zdecyduje o tym ich posiadacz.

 

SZCZEGÓŁOWE INFORMACJE O EGZAMINIE LTE (ENPRO) A1-C2 

LanguageCert LTE A1-C2 to test zakończony otrzymaniem Certyfikatu przeznaczony dla wszystkich uczących się języka angielskiego, dla pojedynczych osób oraz dla dowolnie licznych grup np. w projektach czy w firmach. Mogą do niego przystępować kandydaci na poziomach znajomości języka angielskiego na od A1 (podstawowego) do C2 (profesjonalnego). Ogromnym atutem podejścia do egzaminu jest to, że egzaminu nie można „oblać”, gdyż otrzymuje się informacje na temat liczby uzyskanych punktów, które potem przekłada się na poziom CEFR Rady Europy: od A1 do C2. Wszyscy kandydaci otrzymują wyniki punktowe oraz dowiadują się jak wiele wiedzą na danym etapie swojej nauki. W odróżnieniu od testów „zdał/nie zdał”, ten warto powtarzać co jakiś czas aby zmierzyć swoje postępy.

Format egzaminu

 

TWOJE CV = TWÓJ PROFESJONALNY WIZERUNEK

 • w dzisiejszych czasach pracodawcy coraz częściej oczekują znajomości języka angielskiego na poziomie B2 i wyższym,
 • co wpisujesz w CV w polu język angielski?
 • certyfikat znajomości angielskiego oznacza, że w odróżnieniu od innych kandydatów, masz oficjalne, niezależne potwierdzenie swoich umiejętności,
 • certyfikat językowy LTE w Twoim CV sprawi, że szybciej otrzymasz zaproszenie na rozmowę kwalifikacyjną,
 • certyfikat LTE w Twoim CV to także znak, że jesteś osobą ambitną, której chciało się zrobić więcej niż wymagane minimum – to Twoja inwestycja w siebie!

TWÓJ CZAS JEST BARDZO CENNY

 • na egzamin poświęcisz tyle czasu ile on będzie faktycznie trwać,
 • nie zmarnujesz czasu na dojazdy, czekanie na sesje,
 • sam dopasujesz termin egzaminu do swojego grafiku,
 • możesz przystąpić do egzaminu o dowolnie wybranej porze dnia czy nocy!
 • wybrany termin możesz jeszcze zmienić bez żadnych opłat do 48 godzin przed planowanym egzaminem

 

Przykładowe egzaminy -> tutaj

 

 

Zapisy: sekretariat@axonsystem.edu.pl